افزایش سرمایه در تحلیل بنیادی و انواع روش های آن به تدریس استاد مهدی افضلیان

مهدی افضلیان مقالات اموزشی سطح مقدماتی

افزایش سرمایه در تحلیل بنیادی و انواع روش های آن به تدریس استاد مهدی افضلیان

افزایش سرمایه چیست؟

شرکت ها، با توجه به شرایط و ساختاری که دارند، ممکن است افزایش سرمایه دهند. گاهی این افزایش سرمایه، به دلیل توسعه در شرکت، ماننده راه اندازی یک خط تولید جدید و یا فروش محصول جدید می باشد و گاهی ممکن است این افزایش سرمایه، در راستای اصلاح ساختار مالی شرکت باشد.

به طور کلی افزایش سرمایه، از سه محل انجام می‌پذیرد:

1- افزایش سرمایه از محل سود انباشته: به عنوان مثال، شرکتی پس از بررسی میزان سود دهی خود در یک سال گذشته، توانسته است مبلغ 100 تومان برای شرکت سود محقق کند. هنگامی که شرکت مجمع عمومی برگزار می کند، در این مجمع مقداری از این مبلغ را، تحت عنوان (dps) منتشر می‌کند. مثلاً بیان می کند که امسال هشتاد درصد، دی پی اس منتشر می کنیم که برابر با ۸۰ تومان میشود. این عدد را از ۱۰۰ تومان سود شرکت کم کرده و بیست تومان باقی مانده را بین شرکا توزییع نمی کند. بلکه این سود وارد یک حساب جداگانه، به نام حساب انباشته ی شرکت ( تحت عنوان سود انباشته ی شرکت ) می شود. این حساب را، شرکت برای افزایش سرمایه استفاده می‌کند.

2- افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها.

3- افزایش سرمایه از محل مطالبات وصول شده و آورده ی نقدی شرکت‌ها.

گزارش ترازنامه شرکت:

تراز نامه شرکت، شامل دارایی‌های جاری شرکت و بدهی های شرکت، به علاوه حقوق صاحبان سهام شرکت می باشد. که دو طرف ترازنامه می‌بایست با هم برابر باشد. هنگامی که شرکتی بخواهد افزایش سرمایه خود را، از محل سود انباشته دهد، باید سود انباشته ی تقسیم نشده ی شرکت، به حساب سرمایه منتقل ‌شود. سود انباشته، تجمیع سودهایی است که در مجمع عمومی عادی سالیانه بین سهامداران شرکت تقسیم نشده است.

جهت مطلع شدن از انتشار بهترین و مفید ترین اندیکاتور های متاتریدر 4 ، لطفا شماره موبایلتون وارد کنید

سطح مقدماتی

تحلیل تکنیکال با استاد مهدی افضلیان

نکته کلیدی که در این ویدیو فرا خواهید گرفت، این است که در حمایت از سهم چه عواملی را باید مورد توجه قرار دهید، تا بتوانید در یک موقعیت مناسب به خرید سهم مبادرت نمایید. با ما همراه باشید...

سطح مقدماتی

نحوه گرفتن سیگنال خرید و فروش از نماد های پربیننده : ( استاد مهدی افضلیان )

اگر شما هم دوست دارید از نماد های پر بیننده، سیگنال دریافت کنید اما نمیتوانید، با خواندن مقاله نحوه گرفتن سیگنال خرید و فروش از نماد های پر بیننده که استاد مهدی افضلیان آن را تدریس