نحوه رصد کردن بازار پس از تایم معاملاتی بازار با مهدی افضلیان

مهدی افضلیان مقالات اموزشی سطح متوسط

رصد کردن بازار پس از تایم معاملاتی بازار

رصد کردن بازار پس از تایم معاملاتی بازار، یکی از مهم ترین اقداماتی است که یک سرمایه گذار حرفه ای انجام میدهد. مطمئنا بررسی بازار پس از پایان معاملات، حقایق زیادی از پول های هوشمند وارد شده و خارج شده و همچنین علاقه مردم در روز بعد را نشان میدهد. کاربرد این روش در تابلو خوانی و رفتارشناسی معاملات است. با ما همراه باشید:

رصد کردن بازار پس از تایم معاملاتی بازار

چگونگی انجام رصد بازار:

برای این منظور، باید وارد سایت tsetmc شده و نماد مورد نظر را جستجو کرد. پس از وارد شدن به سایت می‌توان بر روی تب سابقه معاملات کلیک کرده، و سابقه معاملاتی مربوط به همان روز و روزهای ما قبل آن  را دید.

جهت مطلع شدن از انتشار کلیپ های آموزشی از استاد مهدی افضلیان ، لطفا شماره موبایلتون وارد کنید

هر سهمی را که انتخاب می کنید زمان انجام معاملات که از ساعت ۸:۳۰ ؛ که در واقع همان مرحله پیش گشایش نماد هست؛ شروع خواهد شد و تا ساعت ۱۲:۳۰ ؛ که همان ساعت پایان معاملات هست؛ ادامه پیدا خواهد کرد را مشاهده نمایید. شما می توانید با تغییر دادن این آیتم، هر زمانی را که دوست دارید سرچ کرده و مشاهده خواهید کرد که حجم معاملات وتعداد معاملات هم تغییر خواهد کرد .

مزیتی که این روش دارد در بحث ورود یا خروج نقدینگی است.  به عنوان مثال در یک روز خاص مشاهده می کنید که حجم معاملات یک سهم به یکباره افزایش پیدا کرده است.

شما عزیزان، برای دانلود ویدئو مربوط به این آموزش می توانید از لینک زیر استفاده نمایید:

 
سطح مقدماتی

با این اصول، خودت بازار رو تحلیل کن + اصول کلی تحلیل تکنیکال

با ما همراه باشید تا با یکی از بهترین روش های تحلیل تکنیکال بازار آشنا شوید . دو روش اصلی برای تحلیل بازار بورس و فارکس، عبارتند از : تحلیل بنیادی یا فاندامنتال و تحلیل تکنیکال در این مقاله با این تحلیل ها اشنا خواهیم شد

سطح متوسط

اصول تابلو خوانی پیشرفته با مهدی افضلیان

تابلوخوانی یعنی بررسی شواهد خرید و فروش یک سهم در بورس. در واقع، تابلوخوانی برای تشخیص میزان قدرت سهم است. در این آموزش با تابلوخوانی در بورس آشنا می‌شویم، با ما همراه باشید