سفته بازی در سهام (نحوه تاثیر شناوربودن سهم بر قیمت آن) با تدریس استاد مهدی افضلیان

مهدی افضلیان مقالات اموزشی سطح مقدماتی

سفته بازی در سهام (نحوه تاثیر شناوربودن سهم بر قیمت آن) با تدریس استاد مهدی افضلیان

saftebazi

فرض کنید کل سهام شرکتی، ۵۰ میلیون تومان باشد و درصد شناوری سهام، ۱۰ درصد (معادل ۵ میلیون برگ سهم) و قیمت هر سهم، مساوی با 1000 تومان باشد. حال به عنوان مثال ۳ نفر وجود دارند که سفته باز هستند و می خواهند سهمی را اصطلاحاً بزنند (یعنی ریزش قیمت سهم را بالا ببرند و سپس در نقطه ای آن را خالی کنند). این افراد معمولا سراغ سهمی می ‌روند که شناوری کمی دارد. در مثال بالا، شناوری سهم، ۵ میلیون است که اگر ضرب در هزار تومان قیمت هر سهم شود، برابر با ۵ میلیارد تومان می شود و این کل سرمایه ای است که نیاز است تا سهم را بالا ببرد.

این سه شخص، با کنارهم گذاشتن مبلغی، این ۵ میلیارد را جمع می‌کنند و سپس شروع به خرید سهم بدون ایجاد هیجان می کنند. در نهایت و بعد از آن که خریدشان تکمیل شد، یک صف خرید سنگین در سهم ایجاد کرده و هم زمان شروع به انتشار اخبار مثبت می کنند.

سپس نماد را صفحه خرید کرده و سهامداران را جذب این سهم می کنند. به این اتفاق، رفتار گله ای نیز می گویند. بعد از آن که افراد دیگر، صف خرید گذاشتند، کسانی که در سر صف هستند یعنی همان سه نفر، سهمی را که خودشان در ابتدا گذاشته بودند، ویرایش می کنند و بدین صورت در ته صف قرار می گیرند.

این کار را تا چند روز ادامه می دهند تا بازده ( به طور مثال ۳۰ درصد) خود را گرفته و در نهایت، به آرامی از سهم خارج می شوند .

ویدیوی کامل، در لینک زیر:

جهت مطلع شدن از انتشار دوره های جدید از استاد مهدی افضلیان ، لطفا شماره موبایلتون وارد کنید