تحلیل تکنیکال با استاد مهدی افضلیان

مهدی افضلیان مقالات اموزشی سطح مقدماتی

تحلیل تکنیکال با استاد مهدی افضلیان

نکته کلیدی که در این ویدیو فرا خواهید گرفت، این است که در حمایت از سهم چه عواملی را باید مورد توجه قرار دهید، تا بتوانید در یک موقعیت مناسب به خرید سهم مبادرت نمایید. با ما همراه باشید...

چنانچه در یک روز خاص متوجه شدید که حجم معاملات شما، ۵ برابر حجم میانگین بوده است، این مطلب به عنوان یک سیگنال معاملاتی موثر برای شما محسوب می شود. عامل دیگری که شما در معاملات خود باید مورد بررسی قرار دهید، تکنیکال سهم است. زمانی که هشداری برای شما ثبت می شود، با بررسی تکنیکال سهم به چگونگی قضیه پی خواهید برد. به عنوان مثال، چنانچه با بررسی تکنیکال سه متوجه شدید که سهم در محدوده مقاومتی قرار دارد، پس باید انتظار ریزش از این سهم داشته باشید، چرا که در گذشته این اتفاق باز هم تکرار شده و همین نتیجه عاید شده است.

نکته مهم دیگری که باید مد نظر قرار داشت، این است که باید نسبت خریدار به فروشنده را بسنجیم. برای مثال، چنانچه 130 نفر خریدار و 63 نفر فروشنده وجود داشته باشند، اگر تعداد خریداران را به تعداد فروشندگان تقسیم نماییم، یعنی عدد 130 برعدد 63 تقسیم شود، حاصل آن بیانگر این مطلب خواهد بود که شما در نماد شرکت، قدرت فروش خواهید داشت. و احتمال ریزش قیمت شرکت نسبت به رشد قیمت شرکت، بیشتر است.

پس باید در کنار دیدن حجم معاملات تکنیکال 3 را نیز بررسی کرد و سپس اقدام به خرید یا فروش سهم در مورد نظر نمود.

ویدئوی کامل مقاله 

جهت مطلع شدن از انتشار دوره های جدید از استاد مهدی افضلیان ، لطفا شماره موبایلتون وارد کنید

سطح متوسط

تابلو خوانی در بورس : فیلتر صف فروش ( مدرس: مهدی افضلیان )

تابلوخوانی در بورس از اهمیت بالایی برخوردار است. یکی از قسمت هایی که می تواند در تصمیم گیری هنگام خرید یا فروش سهام به ما کمک کند، فیلتر صف فروش است. با ما همراه باشید با معرفی و بررسی این فیلتر مهم:

سطح مقدماتی

نحوه گرفتن سیگنال خرید و فروش از نماد های پربیننده : ( استاد مهدی افضلیان )

اگر شما هم دوست دارید از نماد های پر بیننده، سیگنال دریافت کنید اما نمیتوانید، با خواندن مقاله نحوه گرفتن سیگنال خرید و فروش از نماد های پر بیننده که استاد مهدی افضلیان آن را تدریس